O nas

O naszej plantacji

0-nas-2
Nasza specjalność

Produkty z róży

Oferujemy Państwu produkty, które sami doceniamy, spożywamy i o które dbamy, realizując naszą pasję do zdrowej żywności
i zamiłowania do natury. Starannie hodowane przez nas owoce są ich podstawą.
Z nich wytwarzamy zdrowe i smaczne produkty z owocu róży pomarszczonej – owocu, który swoim smakiem i wartościami intrygował ludzkość od wieków.

Nasze produkty są w 100% naturalne i ekologiczne – nie zawierają konserwantów ani sztucznych dodatków, a owoce róży poddawane są bezpiecznej obróbce, w tym przez liofilizację, która zapewnia zachowanie największej ilości wartości odżywczych owoców.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym pierwszym produktem BioRóżąJudecki, sposobem jej wytwarzania, a także z informacjami o wyjątkowych właściwościach róży pomarszczonej - Polskiej Królowej Odporności.

Zasób 3

Ręczny zbiór

Zasób 1

Czysty skład

Zasób 4

Wegańskie produkty

Zasób 5

Naturalna witamina C

Ekologiczna produkcja

Gospodarstwo

Prowadzimy od 2010 r. plantację róży pomarszczonej,
na której stosujemy wyłącznie ekologiczne metody uprawy,
a owoce zbieramy tradycyjnie – wszystkie krzewy są ręcznie obierane. Tereny hodowli są na wysokości blisko 550 m – wśród malowniczych lasów i łąk, u stóp Masywu Śnieżnika. Nasze gospodarstwo położone jest we wsi Idzików, w woj. dolnośląskim (powiat kłodzki, gmina Bystrzyca Kłodzka).

Od początku uprawa prowadzona jest metodami ekologicznymi.
Od 2014 r. posiadamy certyfikat rolnictwa ekologicznego,
jest on co roku potwierdzany. Nasz certyfikat wydany został przez jednostkę certyfikującą Biocert Małopolska Sp. z o.o. (nr identyfikacyjny PL-EKO-05).

Od 2021 r. przetwarzamy pozyskane przez nas owoce róży w naturalne produkty wysokiej jakości.

Nasze początki

Nasza Historia

Historia naszej rodziny z różą pomarszczoną sięga 2010 r. Wtedy to kupiliśmy grunty rolne w Idzikowie. Są one położone na terenie górskim, w niezwykle malowniczym zakątku Polski, w naszej rodzinnej Kotlinie Kłodzkiej, na Wysoczyźnie Idzikowa. Grunty obejmują rozległe wzniesienie terenu sięgające blisko 550 m n.p.m. otoczone lasami i łąkami. Z jego szczytu w kierunku wschodnim rozpościera się wspaniała panorama Masywu Śnieżnika z Górą Igliczną, na której stoku znajduje się sławne Sanktuarium Matki Bożej „Marii Śnieżnej”. Wysoczyzna góruje nad widoczną w oddali doliną Nysy Kłodzkiej. Widok jak z bajki.

Czytaj dalej

O tym, że będzie w tym miejscu jest uprawiana róża pomarszczona, zdecydowało wiele czynników. Najważniejsze było to, że chcieliśmy robić coś, co byłoby naszą życiową misją i pasją. Co jest związane z naszymi rodzinnymi doświadczeniami i zainteresowaniami: zdrowym odżywianiem się, suplementacją i ziołolecznictwem. Sami od wielu lat stosujemy w rodzinie m.in. suplementy z witaminą C. Możemy bezpośrednio obserwować jej dobroczynny wpływ na nas samych. W 2010 r. poszukiwaliśmy więc rośliny nie tylko o właściwościach odżywczych, ale o właściwościach prozdrowotnych, która byłaby źródłem naturalnych składników w niej zawartych: mikro i makroelementów, witamin i antyoksydantów.

Ostatecznie o wyborze zdecydowało spotkanie z inż. Ernestem Michalskim. To prawdziwy pasjonat i ekspert od róży pomarszczonej, który od wielu lat zajmuje się jej promowaniem i produktów z niej wytwarzanych. O tym, żeby posadzić właśnie różę, przekonała nas informacja o niezwykle dużej zawartości naturalnej witaminy C w jej owocach. I tak się to zaczęło.

W pierwszej kolejności należało przygotować teren do nasadzeń. Nie było to łatwe. Grunt w części nie był od wielu lat uprawiany. Był zachwaszczony, porośnięty samosiewami brzozy, zakrzaczeniami. Gospodarstwo od początku było ekologiczne, więc nie wolno było nam używać żadnych środków chemicznych w celu przygotowania ziemi. Po usunięciu i zwiezieniu samosiewów, w ziemi pozostały liczne odziomki i korzenie. Przygotowanie pasów nasadzeniowych wymagało użycia specjalistycznej maszyny, która mogła rozdrobnić znajdujące się w ziemi pniaki i korzenie oraz przygotować pas nasadzeniowy pod wieloletnią plantację.

Dopiero jesienią 2011 r. mogły ruszyć pierwsze nasadzenia. Do 2012 r. wysadziliśmy ok. 160 000 sadzonek. Wydawało się, że najtrudniejsze mamy za sobą. Okazało się, że różę pomarszczoną doceniają nie tylko ludzie, ale także dzikie zwierzęta. Zimą 2012/2013 wyrządziły one na plantacji znaczne szkody. Róża okazała się być jednak dzielną rośliną. Mimo zniszczeń przetrwała i odrodziła się.

Obecnie plantacja dojrzała. Uzyskujemy z niej ekologiczny i prozdrowotny surowiec – owoce róży. Oddajemy go do skupu. Chcielibyśmy jednak zaoferować Państwu wytworzone z tego surowca zupełnie nowe, nasze rodzinne, ekologiczne i prozdrowotne produkty z owoców róży. Chcemy się podzielić z Państwem naszym marzeniem i efektem naszej pasji.

Pierwszym naszym produktem jest BioRóżaJudecki - to zliofilizowane owoce róży z naszej plantacji.

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do współpracy - dla firm przygotowaliśmy specjalną propozycję sprzedaży hurtowej.

Napisz do nas

Please enter your name.
Please enter a valid email address.
Please type your message.