BioRóża Judecki

89,00

100% liofilizat z owoców róży

W cenie darmowa dostawa!!!

3360 mg naturalnej witaminy C w 100 g produktu finalnego!

SKU: BR001 Kategoria:

Opis

BioRóża Judecki: 3360 mg naturalnej witaminy C w 100 g produktu finalnego!

Surowiec to podstawa

BioRóża Judecki jest produktem lokalnym, wytwarzanym z owoców specjalnie dobranej odmiany róży fałdzistolistnej (Rosa rugosa), hodowanej od kilkunastu lat w naszym rodzinnym Gospodarstwie Rolnym Andrzej Judecki. Plantacja jest prowadzona w Kotlinie Kłodzkiej, u stóp gór Masywu Śnieżnika, na wysokości sięgającej blisko 550 m n.p.m. Jest otoczona lasami i łąkami. Plantacja jest prowadzona metodami ekologicznymi. W  Gospodarstwie nie wykorzystuje się chemicznych nawozów i środków ochrony roślin. Dlatego nasze owoce róży są bezpieczne i zdrowe.

Tradycyjna metoda zbioru

Owoce róży są rwane i obierane ręcznie – tradycyjną metodą zbioru. Są ręcznie selekcjonowane, by do dalszej produkcji wybrać tylko te najlepsze, zdrowe, odpowiednio dojrzałe.

Nowoczesna metoda przetwarzania owoców róży – liofilizacja

Łączymy ekologiczną produkcję i tradycyjne metody zbioru z nowoczesną metodą przetwarzania owoców – liofilizacją, by zachować naturalne związki występujące w świeżym surowcu. Liofilizacja opiera się na tym, że zamraża się owoc, a następnie, obecną w strukturze owocu zamrożoną wodę, przekształca się od razu w stan gazowy. Proces odbywa się w niskiej temperaturze, w sterylnych warunkach, bez jakichkolwiek dodatków, czy konserwantów. Szacuje się, że każdy z powstałych w jej wyniku produktów jest w 95% pierwotnym surowcem. Liofilizacja pozwala zachować i skoncentrować w najwyższym stopniu naturalne związki występujące w świeżym surowcu i w odpowiednich, naturalnych proporcjach. W produktach z owoców róży uzyskanych z wykorzystaniem tradycyjnych metod ich przetwarzania (np. w wyniku suszenia lub pasteryzacji w zbyt wysokiej temperaturze) ich ilości są śladowe lub nie ma ich w ogóle (np. witamina C rozpada się temperaturze już powyżej 45º C).

 

Produkt całkowicie naturalny

BioRóża Judecki nie zawiera żadnych sztucznych dodatków, w tym syntetycznej witaminy C. BioRóża Judecki, dzięki odpowiedniemu surowcowi i jego liofilizacji, zachowuje w najwyższym stopniu i w naturalnej, odpowiedniej proporcji naturalne związki występujące w świeżym surowcu owocu róży:

  • witaminy A, B1, B2, B3 (niacyna), B6, B9 (folacyna), C, E, K;
  • minerały wapń, można znaleźć też fosfor, magnez i potas oraz pierwiastki śladowe, takie jak bor i cynk;
  • polifenole, bioflawonoidy, antocyjany, karotenoidy, które mają działanie: antyoksydacyjne, przeciwzapalne, przeciwmiażdżycowe, przeciwcukrzycowe, przeciwalergiczne i antymutagenne;
  • kwasy tłuszczowe oraz galaktolipid.

Galaktolipid – odkrycie duńskich naukowców

Galaktolipid w owocach róży został odkryty przez duńskich naukowców.  Galaktolipid jest alternatywą dla glukozaminy, substancji dobrze już znanej w wspomaganiu  utrzymaniu prawidłowego stanu stawów. Wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwreumatyczne. Pomaga w łagodzeniu bóli, obrzęków i stanów zapalnych w przypadku zwyrodnienia stawów. Ma pozytywny wpływ na sprawność więzadeł, ścięgien i chrząstki stawowej. Niestety substancja ta ulega rozpadowi już w temperaturze ok. 40º C. Nowoczesna metoda liofilizacji pozwala zachować w BioRóża Judecki naturalny galaktolipid występujący w owocach róży i uzyskać pozytywny efekt jego działania na sprawność stawów. Polecany dla osób prowadzących intensywny tryb życia.

Wysoka zawartość naturalnej witaminy C

Hodowana na plantacji odmiana róży fałdzistolistnej zawiera około 850 mg witaminy C w 100 g świeżych owoców. Po ich przetworzeniu metodą liofilizacji, w BioRóża Judecki znajduje się już, aż: 3360 mg naturalnej witaminy C w 100 g produktu finalnego! Dla porównania: w 100g cytryny, znanej z dużej zawartości witaminy C, jest tylko ok. 50 mg witaminy C. W BioRóża Judecki jest więc jej 60 – 70 razy więcej niż w cytrynie! 

Witamina C pełni cały szereg ważnych funkcji w organizmie ludzkim. Niestety nasz ludzki organizm jej nie wytwarza. Pośród ssaków tylko człowiek, małpy oraz świnki morskie nie potrafią samodzielnie syntetyzować witaminy C. Tymczasem jest ona niezbędnym składnikiem naszej codziennej diety. Jest nazywaną witaminą młodości. Jest zalecana dla osób często przeziębiających się i popadających w infekcje wirusowe, a także dla tych, którzy prowadzą intensywny tryb życia. BioRóża Judecki nie zawiera żadnych sztucznych dodatków, w tym syntetycznej witaminy C. BioRóża Judecki zawiera wyłącznie naturalne związki występujące w świeżym surowcu owocu róży i w ich naturalnej, odpowiedniej proporcji. Dzięki temu komplementarnemu połączeniu i zachowaniu ich odpowiedniej propocji,  naturalna witamina C jest lepiej przyswajalna. Zalecane 4 kapsułki dziennie BioRóża Judecki dostarczą 40,32 mg całkowicie naturalnej witaminy C. Odpowiada to 50,40 % RWS* – ponad połowie dziennego zapotrzebowania człowieka na witaminę C.

Witamina C:

  • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego i układu nerwowego;
  • pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych, kości, tkanki chrzęstnej, dziąseł, skóry i zębów;
  • pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym;
  • przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia;
  • przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego;
  • pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych;

BioRóża Judecki to także bogate źródło błonnika. Błonnik zwiększa przyswajanie żelaza w układzie pokarmowym i wpływa regulacyjnie na pracę jelit.

Składniki: 100 % liofilizowane i mielone owoce róży fałdzistolistnej (Rosa rugosa), otoczka kapsułki hydroksypropyloceluloza. BioRóża Judecki nie zawiera żadnych sztucznych dodatków, w tym syntetycznej witaminy C. Zalecane 4 kapsułki dziennie BioRóża Judecki dostarczą 40,32 mg całkowicie naturalnej witaminy C. Odpowiada to 50,40 % RWS* – ponad połowie dziennego zapotrzebowania na witaminę C.

Opakowanie BioRóża Judecki jest specjalnie przygotowane by było poręczne, przydatne szczególnie dla osób zabieganych. Zawiera 120 kapsułek. Kapsułki dodatkowo zabezpieczają zamknięty w nich liofilizat i ułatwiają jego dawkowanie. Kapsułki są produktem naturalnym, produkowanym z surowca pochodzenia roślinnego (celulozy), całkowicie rozpuszczalnym w wodzie. Jedno opakowanie BioRóża Judecki zapewni kurację na jeden miesiąc.

Zalecane spożycie: 4 kapsułki dziennie, po jednej w trakcie lub po jedzeniu. Popić wodą. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia. Uwagi i zalecenia: Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Preparat nie jest przeznaczony dla osób uczulonych lub cierpiących na nietolerancję któregokolwiek ze składników. Przechowywać w szczelnie zamkniętej butelce, w suchym i chłodnym miejscu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Najlepiej spożyć przed upływem: data minimalnej trwałości, będąca jednocześnie numerem partii, znajduje się na górze opakowania.

W trosce o bezpieczeństwo i wysoką jakość finalnego produktu BioRóża Judecki została poddana laboratoryjnym badaniom obejmującym m. in.: mikrobiologię, obecność metali ciężkich i pestycydów. Wszystkie one potwierdziły bezpieczeństwo i wysoką jakość produktu BioRóża Judecki.

Producent: EKOJUDECCY Sp. z o.o.

Informacje dodatkowe

Wartość odżywcza

w 100 g / %RWS*

Wartość energetyczna

1351 kJ (323 kcal) / 16%

Tłuszcz

4,39 g / 6% w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,54 g / 3%

Węglowodany

48,69 g / 19% w tym cukry 37,29 g / 41%

Błonnik

34,90 g

Białko

4,81 g / 10%

Sól

0,01 g / 0%

-

*referencyjna wartość spożycia

System operacyjny

iOS

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „BioRóża Judecki”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.